AMAX Serisi Yepyeni Özellikleri ile Daha Güçlü

AMAX Serisi Yepyeni Özellikleri ile Daha Güçlü!..
Yeni versiyonu ile mevcut teknik altyapısı geliştirilen ve yepyeni özelliklere sahip olan AMAX Serisi, şimdi daha da güçlü. Kusursuz Bosch kalitesi ve Biges güvencesiyle mutlak güvenilirlik sunan yeni versiyon AMAX Serisi, hırsız alarm projelerinizde fark yaratacak. Tam da Biges'ten beklediğiniz gibi...

Bosch Amax Hırsız Alarm Sistemleri

Yeni versiyon Amax Hırsız Alarm Sistemlerinin sahip olduğu geliştirimler ve yenilikler
 1. Text tuş takımında Türkçe dil desteği.
 2. Takvim özelliği. (Bu özellik ile 16 ayrı program oluşturabilir. Otomatik Kurma, çözme, çıkışları kontrol etme, kullanıcılara kurma çözme yetkisi verebilme gibi takvim ayarları yapılabilir. Uzun vadede programlar oluşturup, tatil günlerini kaydederek panelin otomatik kurma, çözme yapabilmesi sağlanabilir)
 3. Makro özelliği ile sık yapılan işlemlere kısayol tuşu tanımlama. (Üç adet makro tanımlanabilir. Tanımlanan makroların istenilen kullanıcılar tarafından oynatılması için yetkilendirilebilir.)
 4. Dört farklı sesli mesaj ekleyebilme. (Alarm durumunda mesajları kullanıcı telefonlarına dinletebilme)
 5. On-board bölge girişleri için çift dirençli (DEOL) ve tek dirençli (EOL) bağlantısı yanında Dirençsiz, Normalde Açık (NO) ve Normalde Kapalı (NC) bağlantı yapabilme.
 6. Text tuş takımı üzerinden bölge ve alan isimlerinin T9 metodu ile girilebilmesi.
 7. Kullanıcı eklerken uzaktan kumandala tanımlayabilme. (Bu özellik ile aynı kullanıcı numarasına uzaktan kumanda atanabilir. Bu sayede kullanıcı, şifresi veya uzaktan kumandası ile kurma-çözme yaptığında alarm takip merkezine aynı kullanıcı sinyali raporlanır.)
 8. Kullanıcı sayıları arttırıldı.(AMAX 2100 = 64 kullanıcı, AMAX 3000 = 128 kullanıcı, AMAX 4000 = 250 kullanıcı)
 9. Alarm takip merkezine aktarılan sinyal gecikme süresini 00 ~ 99sn arası seçebilme
 10. Alarm Takip merkezi kaydına abone numarası girilirken A-B-C-D-E-F gibi heksadesimal karakterler kullanabilme.
 11. Panel programlama modunda iken oluşan hatalarda ortaya çıkan tuş takımı sesini kapatabilme seçeneği.
 12. Sinyal bozuculardan (jamming) etkilenmeme özelliğini devre dışı bırakabilme.
 13. Text tuş takımı ile programlama yaparken, bölge ekleme programında bölge türü isimlerini görüntüleyebilme.
 14. Kullanıcı telefonlarını arama özelliğine dört yeni seçenek eklendi.
 15. Raporları hem alarm takip merkezine hem de kullanıcı telefonlarına gönderebilme.
 16. SIA DC-03, SIA DC-09 haberleşme protokolleri ile alarm takip merkezine sinyal gönderebilme.
 17. Giriş süresi başladığında Text tuş takımı ekran ışığının otomatik olarak aydınlanması seçilebilir özellik olarak eklendi.
 18. Uzaktan kumandanın üçüncü tuşunu stay modda kurma-çözme için tanımlayabilme özelliği eklendi. Her kullanıcı için ayrı ayrı bu özelliği yetkilendirebilir ve stay mod dışında farklı işlevleri de kontrol edebilir.
 19. Uzaktan Kumanda üçüncü ve dördüncü tuşları programlanabilir çıkışlarla ilişkilendirebilme özelliği eklendi.
 20. Partition özelliği kullanıldığında Master olarak tanımlanmış tuş takımı ile tüm alanları aynı anda kurup-çözebilme ve istenilen alanları master tuş takımı ile kurup-çözebilme özelliği eklendi. Bu işlemler AWAY ve STAY mod kurulumları için de ayrı ayrı yapılabilir.
 21. Master Keypad üzerinden her bir alanın giriş süresi, çıkış süresi, AWAY veya STAY kurulum gibi durumlarını görüntüleyebilme özelliği eklendi.
 22. Daha fazla programlanabilir çıkış türü özelliği eklendi. Takip Zonu, Takvim, 24 saat, Panik ve Medikal alarmları ile de çıkışlar tetiklenebilir.
 23. Gecikme 2, İç Mekan Gecikme 2, Çıkış Gecikme 2, İç Mekan Çıkış Gecikme 2 ve Stay Mod Kurma-Çözme Tetikleme-Anahtarlama gibi daha fazla bölge tipi özelliği eklendi.
 24. AC enerji, haberleşme, telefon hattı ve sistem hatalarında otomatik resetleme yapabilme özelliği eklendi.
 25. Kullanıcıların alan yetkilendirmesi geliştirildi. Daha hızlı ve kolay şekilde kullanıcıların kontrol edeceği alanlar tanımlanabilir.
 26. Text tuş takımı ile programlama sırasında, bir önceki menüye dönmek için 3sn süresince çıkış tuşuna basılı tutma işlevi kaldırıldı. Ok tuşları ile menüler arasında kolayca gezinebilme ve bir önceki menüye tek tuşla dönebilme işlevi geliştirildi.
 27. Text tuş takımı ile istenilen bölgenin ByPass edilmesi geliştirildi. Bölge numaraları ekranda gösterilip, seçilen bölgelerin kolayca işaretlenmesi sağlandı.
 28. Panele ilk enerji verildiğinde dil seçme menüsünün gösterilmesi sağlandı. Kullanıcı istediği dili menü içerisinde dolaşmadan kolayca ayarlayabilmesi sağlandı.
 29. Donanımsal olarak panelin fabrika ayarlarına döndürülmesini aktif veya pasif edebilme seçeneği eklendi.
 30. STAY modda kurma yaparken sesli giriş gecikme uyarısını aktif veya pasif edebilme seçeneği eklendi.
 31. 300ms ile 999sn arası esnek bölge tepki süresi ayarlayabilme özelliği eklendi.
 32. Kablosuz dedektölerin text keypad üzerinden sinyal seviyelerinin daha stabil olarak izlenebilmesi sağlandı.
 33. Tarih/Saat formatı Avrupa standardı düzeninde gösterimi sağlandı. (GG.AA.YY / SS.DD)
 34. Tuş takımı üzerinden çift tuşlu panik alarmı oluşturulduğunda bu alarmın sesli, sessiz veya PGM çıkışını tetikleyebilecek şekilde programlanabilmesi sağlandı.
 35. Amax 2100 ve Amax 3000 modellerinde panelin yüksüz gerilimi 12,9V seviyesinden 13,5V seviyesine yükseltildi.
 36. Alarm Takip merkezi programlamasında telefon numarası kaydedilirken *, # ve duraklama işaretlerinin girilebilmesi sağlandı.
 37. Her bir alan için telefonla uzaktan kurma özelliği eklendi.
 38. A-Link Plus programlama yazılımına ses kaydetme (.wav dosyası oluşturma) eklentisi sağlandı.
 39. A-Link Plus programlama yazılımına bakım modu işlevleri eklendi. Yürüme testleri, akü seviyesi, dedektörlerin durumları, kullanıcı telefon numaralarını test edebilme gibi özelliklerin kolayca yapılabilmesi sağlandı.
 40. A-link Plus programlama yazılımı kullanılarak müşteri için oluşturulan panel programının ve panelin sorunsuz şekilde çalıştığını gösteren test raporlarının oluşturulup müşteriye sunulabilmesi sağlandı.
 41. Amax 4000 modeli birinci bölge girişinin Bosch Konvansiyonel Yangın dedektörleri ile stabil olarak çalışması sağlandı.
Not: Geliştirilen özelliklerin uygulanabilmesi için adresler yeniden düzenlenmiştir. Versiyon 1.4 panellerin programlanabilmesi için gerekli yeni adres değerlerine ait klavuzlara ürün sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Takvim özelliğini ile otomatik kurma-çözme işlemlerini kolayca programlamak, ses kayıt dosyaları oluşturmak, daha kolay ve hızlı programlama yapmak ve daha bir çok eklenti için A-link Plus PC yazılımı 4.7 versiyonu ile güncellenmiştir.