Lüks Kruvaziyer Harem 1'in Pineton Güvenlik Projesi

Harem 1 Projesi
 
Harem 1

Harem 1

Harem 1

harem 1

Harem 1
Kemer’de faaliyet gösteren SOS Güvenlik tarafından devreye alınan proje, deniz taşımacılığı yapan diğer girişimcilere de örnek olacağa benziyor. 52 m. uzunluğunda 10,5 m. genişliğinde inşa edilen Harem 1, 600 yolcu kapasitesine sahip olup Avrupa birliği standartlarına uygun hizmet veren, son teknoloji ile donatılmış lüks bir yolcu gemisidir.

Bünyesinde, lüks restoran, gece kulübü, toplantı salonları, gala alanı bulunan Harem 1, seminer, bayi toplantısı, lansman, gala yemeği, özel organizasyonlar, defile ve konser organizasyonları gibi etkinliklerde farklı ve kaliteli bir hizmet sunmayı hedefliyor. Uçsuz bucaksız masmavi denizin ortasında müşterilerine huzur sunmayı hedefleyen Harem 1, yolcularının seyir halindeki güvenliğini de düşünerek Pinetron kamera ve kayıt sistemini tercih etmiştir.

Yazları Antalya, kışları ise Mısır’da Dünya’nın her yerinden gelen yüksek gelir grubundaki misafirleri ağırlayan Harem 1, kamera sistemi için ayırdığı bütçeyi de kısa sürede geri kazanmış durumdadır. 

Kaptan köşkünde, 4 monitör üzerinden takip edilen toplamda 16 kameradan oluşan sistem tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılamaktadır. Deniz üzerinden yolcu taşımacılığında en önemli unsurların başında yolcuların seyir halindeki güvenliği söz konusudur. Özellikle açık denizde, seyri halindeyken yolcular özellikle güvertede kaza geçirebilmektedirler. Bu olasılığa karşılık geminin dört bir yanına, geniş açı lense sahip kameralar konularak, yolcuların seyir güvenliği sağlandığı gibi liman veya marinaya yanaşırken görüntüler, kaptana da büyük kolaylık sağlamıştır.

Gemi içerisinde ortak alanlarda, müşteriler arasında yaşanması olası problemlere karşı sorunları çözemeye yönelik, gemi aksesuarlarına uygun tiplerde dome kameralar tercih edilmiştir.

Geminin motor bölümüne konulan kameralar ise bu bölümdeki yangın ve diğer risklere karşı geminin gözle kontrol altında tutulmasını sağlamaktadır. Kamera sistemine ait enerjinin tümü güneş paneli ve akü devresi ile sağlanmış olan projede geminin elektrik sistemine de müdahale edilmemiştir. 3G üzerinden gemiye canlı bağlanarak, işletme sahibinin uzaktan denetimi sağlanmış ve işletmenin potansiyel müşterilerine tanıtım yapmaları da sağlanmıştır. 

Projeyi, başarıyla yürüterek %100 müşteri memnuniyeti ile teslim edilmesini sağlayan SOS Güvenlik’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.