Pinetron Co., ileri teknoloji DVR(dijital kayıt cihazı) üretiminde Dünya pazarında lider olma hedefiyle, 1999 yılında Kore’de faaliyetlerine başlamıştır.

Ürünlerinde kullandığı donanım sayesinde yüksek resim kalitesi ile stabil ve güvenilir çalışma performansı sunan Pinetron, kısa sürede başta Amerika kıtası olmak üzere tüm Dünya’da üst düzey güvenlik projelerinin “vazgeçilmez marka tercihi” olmuştur.

Biges A.Ş. güvencesi ile 2008 itibariyle Türkiye pazarına giren Pinetron, kısa sürede aynı başarıyı Türkiye’de de gerçekleştirerek sadece dijital video kayıt cihazları(DVR) ürün grubunda on bin adeti aşkın bir satış gerçekleştirerek ulaşılması güç bir başarıya imza atmıştır.

Pinetron, bugün aralarında, Türkiye’nin en büyük güvenlik çözümlerinden biri sayılan, bir finans kuruluşunun projesi de dahil, başta büyük ölçekli sanayi işletmeleri ve kamu kurumları olmak üzere binlerce referansa sahip bir markadır.

Kayıt cihazlarındaki performans ve kaliteyi, kamera ürün grubunda da tüketicinin hizmetine sunmak isteyen Biges, bu öngörü ile 2010 yılsonu itibariyle Pinetron marka high-end kamera ürün gurubunu geliştirip Türkiye pazarına sunmuş, kaliteli ürün ve satış sonrası garanti hizmetlerinin öneminin farkında olan tüketicilerin öncelikli tercihi olmuştur.

Biges'in oluşturduğu bu güven zincirinin en önemli halkalarından birini de, müşteri memnuniyeti odaklı yetkili ve uzman satış-servis kanalı oluşturmaktadır.